Stare odmiany – dziś oberżyna

Spaghetti to zawsze dobry pomysł. U mnie często pojawia się w wersji bezglutenowej, ulubiona opcja to spaghetti z mąki ryżowej firmy Rapunzel Naturkost 🙂 ! Gdzie można zakupić ten produkt na terenie Niemiec? W sieci sklepów Reformhaus oraz innych sklepach z bio produktami.

nfd

Latem spaghetti podaję ze świeżymi pomidorami, czosnkiem, bazylią, oliwą z oliwek, pecorino, czasami z serem Feta lub Mozzarella oraz z bakłażanem.  Ostatnio moją ulubioną odmiana jest jasny, czasem wręcz biały, okrągły bakłażan – pyszny, aromatyczny, szybszy w przygotowaniu od tradycyjnego, dobrze znanego, ciemnofioletowego. Ideał 🙂 .

nfdW niemieckiej Alnatura Super Natur Markt, latem coraz częściej pojawiają się  zapomniane, stare odmiany warzyw – to nowy program tej sieci sklepów. Program ten ma wspierać bioróżnorodność, na lokalnym rynku warzyw i owoców.  Bardzo podoba mi się ta inicjatywa 🙂 !!! Jeżeli mieszkacie w Niemczech lub bywacie regularnie, to zachęcam serdecznie do zakupów w Alnaturze i do eksperymentowania z nowymi/starymi warzywami 🙂 . Naprawdę warto 🙂 !

nfd

 

Smacznego 🙂 !!!

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: