Domowe SPA – peeling

 

Peeling detoksykujący skórę, a w składzie sama natura. Olejki eteryczne, skórka z bio cytryny, dobra jakościowa sól oraz olej. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się bardziej promienna, znikają podrażnienia oraz zmniejsza cellulit. Jest to kolejny przepis, który poznałam dzięki firmie Primavera Life .

detox peeling ingr in glass

 • Peeling solny, dzięki bardzo małym drobinkom, będzie nadawał się do oczyszczania większości typów skóry. Łagodnie, stopniowo pozwala pozbyć się martwych komórek naskórka.
 • Sól pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu niweluje cellulit wodny. Delikatny i systematyczny masaż pobudzi do pracy naczynia limfatyczne, wspierając także w walce z cellulitem tłuszczowym.
 • Sól odświeża naskórek oraz orzeźwia ciało.
 • Sól ma również działanie przeciwzapalne, dlatego warto dozować ją ostrożnie w przypadku drobnych ranek i wielkopowierzchniowych uszkodzeń naskórka – może szczypać!
 • Przy cerze naczynkowej peeling solny może powodować pogrszenie stanu skóry.
 • Olejek cyprysowy działa antybakteryjnie oraz przeciwzapalnie, znajduje zastosowanie przy zwalczaniu wysypek wyprysków, zakażeń, pryszczy, wpływa również stymulująco na układ krążenia.
 • Olejek cytrynowy działa oczyszczająco, ściągająco, uspokajająco, przeciwbólowo i odżywczo. Skutecznie zwalcza pryszcze i wypryski,  ma również działanie wybielające. Zalecany w mieszankach do masażu u osób, które cierpią na bóle reumatyczne i zmagają się z problemami z krążeniem. Korzystanie z olejku cytrynowego może zredukować ryzyko wystąpienia zapalenia żył. Kobietom w ciąży i karmiącym – nie zaleca się używania tego olejku.

 

detox peeling ingr.1

 

Skład:

 • 125g soli morskiej lub kamiennej drobno mielonej – naturalnej bez dodatków!
 • 1 bio cytryna
 • 25ml oleju migdałowego lub oliwy z oliwek
 • 6 kropli olejku cytrynowego
 • 3 krople olejku cyprysowego

Przygotowanie:

Cytrynę myjemy, ścieramy całą skórkę i przekładamy do słoika dodajemy sól, wlewamy olej oraz olejki eteryczne. Zamykamy słoik i kilka lub kilkanaście razy potrząsamy abymikstura dobrze się wymieszała. Peeling możemy przechowywać do 2 miesięcy.

Sposób użycia:

Pod prysznicem masujemy nawilżone ciało, pomijając okolice oczu, ust oraz delikatne lub podrażnione części skóry. Standardowo na jeden peeling potrzebujemy 2 do 3 łyżek stołowych mieszanki.

 

 

detox peeling

 

Przyjemnośći!

 

Linki:

https://www.primaveralife.com/

https://www.bergland.de/

https://www.oshadhi.de/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: